8:00 - 17:00

Program de lucru: Luni - Vineri

069888884

Contactati-ne !

Facebook

Linkedin

Youtube

Search
 

Ambasadele si consulatele Republicii Moldova peste hotare

Avocat in Chisinau | Asistenta Juridica in Afaceri > Ambasadele si consulatele Republicii Moldova peste hotare

Consiliul Europei

Republica Francez─â, 67000 Strasbourg, 8 Boulevard du Pr├ęsident Edwards
+33 367 15 06 46
+33388 36 48 96
strasbourg@mfa.gov.md

Statele Unite ale Americii

Ambasada Republicii Moldova in Statele Unite ale Americii
Acreditare prin cumul: Statele Unite Mexicane

2101 S Street NW, Washington DC, 20008
+1 202 667 11 30
+1 202 667 26 24
washington@mfa.gov.md

Organiza╚Ťia Na╚Ťiunilor Unite

Reprezentanţa permanentă a Republicii Moldova pe lîngă Naţiunile Unite (New York, SUA)

35 East 29th Str., New-York, NY, 10016
+1212 447 1867 (ext 201, 202 ┼či 203)
+1212 447 4067
unmoldova@mfa.gov.md

Reprezentan┼úa permanent─â pe l├«ng─â oficiul ONU, OMC ╚Öi alte organiza╚Ťii interna╚Ťionale la Geneva

1202 Geneva, Avenue de France nr. 23, Elve╚Ťia
+4122 733 91 03
+4122 733 91 04
geneva@mfa.gov.md

Ucraina

Ambasada Republicii Moldova in Ucraina
Acreditare prin cumul: Republica Armenia, Republica Uzbekistan și Turkmenistan

01901 Kyiv, str. Yagotinska nr. 2
+38 044 521 22 80
+38 044 521 22 79
kiev@mfa.gov.md

Consulatul Republicii Moldova la Odessa

65009 Odesa, str. Makar Posmitn├«i 2/2 ÔÇ×đĹÔÇŁ
+380 487 856 715
+380 487 378 866
odessa@mfa.gov.md

Turcia

Ambasada Republicii Moldova in Turcia
Acreditare prin cumul: Republica Arab─â Egipt, Republica Liban, Regatul Ha┼čemit al Iordaniei, OCEMN

06700 Ankara, Kaptanpa┼ča soc., 49
+90312 446 55 27
+90312 446 56 27
+90312 446 73 67
+90312 446 58 16
ankara@mfa.gov.md

Consulatul General al Republicii Moldova la Istanbul

Istanbul, Beyo─člu, ├ľmer Avni Mahallesi, In├Ân├╝ caddesi Ôäľ 18, D.1 (G├╝m├╝┼čsuyu Palas)
+90212 251 72 64
+90212 251 72 84
istanbul@mfa.gov.md

Suedia

Ambasada Republicii Moldova in Regatul Suedia
Acreditare prin cumul: Republica Finlanda, Regatul Norvegiei, Republica Islanda

11432 Stockholm, str. Engelbrektsgatan, nr.10, 3 Tr
+46 (8) 411 40 64
+46 (8) 411 40 74
stockholm@mfa.gov.md
suedia.mfa.gov.md

Federa╚Ťia Rus─â

Ambasada Republicii Moldova in Federatia Rusa

107031, or. Moscova, str. Kuznetsky Most, 18
+7 495 624 53 53
+7 495 625 53 82
moscova@mfa.gov.md
rusia.mfa.gov.md

Sec╚Ťia Consular─â
str. Rojdestvenka, nr. 7
+7 495 624-96-78

România

Ambasada Republicii Moldova in Romania
Acreditare prin cumul: Muntenegru, Republica Serbia

Bucure┼čti, Aleea Alexandru, nr. 40
+4021 230 04 74
+4021 230 77 90
bucuresti@mfa.gov.md

Sec╚Ťia Consular─â
Strada Emanoil Porumbaru nr. 89, parter, sector 1, Bucure┼čti 011424, Rom├ónia
+4 021 410 98 27
consulat.bucuresti@mfa.gov.md

Consulatul General al Republicii Moldova la Iasi

str. Aleea Grigore Ghica Vod─â, nr. 60A, zona Copou, 700496, Ia┼či
+40 232 22 03 15
+40 232 22 03 16
iasi@mfa.gov.md

Qatar

Ambasada Republicii Moldova in Qatar
Acreditare prin cumul: Statul Kuwait și Sultanatul Oman

str. Al-Mabahej 826, Villa nr. 151, Al Dafna, Area 66, or. Doha
+974 44 421-303
+974 44 935-700
doha@mfa.gov.md

Portugalia

Ambasada Republicii Moldova in Portugalia
Acreditare prin cumul: Regatul Maroc

Lisabona, str. Goncalo Velho Cabral, 31-31a, 1400-188
+351 213 009 064
+351 213 009 067
lisabona@mfa.gov.md

Polonia

Ambasada Republicii Moldova in Polonia

02-710, Warszawa, ul. Imielińska 1
+48 22 114 28 85
+48 22 646 20 99
varsovia@mfa.gov.md

Olanda

Ambasada Republicii Moldova in Olanda
Acreditare prin cumul: Danemarca

Bezuidenhoutseweg 117, 2594 AD The Hague
+31 (0) 70 737 1200
+31 (0) 70 737 1200
haga@mfa.gov.md

Letonia

Ambasada Republicii Moldova in Letonia

Strelnieku iela, LV ÔÇô 1010, Riga
+371 6 735 91 60
+371 6 735 91 65
riga@mfa.gov.md

Lituania

Ambasada Republicii Moldova in Lituania

Vilnius, LT-08102, str. Miglos, 61 A
+3705 260 79 14
vilnius@mfa.gov.md
lituania.mfa.gov.md

Japonia

Ambasada Republicii Moldova in Japonia
Acreditare prin cumul: Republica Coreea

3F, Kagurazaka Enoki Building 72, Enoki-cho, Shinjuku-ku, or. Tokio, 162-0806, Japonia
+81-03-5225-1622
+81-03-5225-1633
tokyo@mfa.gov.md

Italia

Ambasada Republicii Moldova in Italia
Acreditare prin cumul: Republica Malta, Ordinul Suveran de Malta, FAO, FIDA, PAM

00185 Roma, Via Francesco Cherubini, 27
+39 06 456 837 47
+39 06 456 772 62
roma@mfa.gov.md

Consulatul Republicii Moldova la Padova

via Milazzo 22, 35139, Padova
+390 498 56 04 20
+390 498 73 62 41
+39 049 723 728
padova@mfa.gov.md

Consulatul General al Republicii Moldova la Milano

str. Vincenzo Gioberti, 8, 20123, or. Milano, Italia
0039 36745703
0039 36745700
milano@mfa.gov.md
milano.mfa.gov.md

Israel

Ambasada Republicii Moldova in Israel

64045 Tel Aviv, str. Rembrandt, 38
+9723 523-10-00
+9723 523-30-00
tel-aviv@mfa.gov.md

Irlanda

Ambasada Republicii Moldova in Irlanda

2 Upper Mount Street, Dublin
015554365
015346983
dublin@mfa.gov.md

Sec╚Ťia Consular─â
015153444
consul.dublin@mfa.gov.md

Ungaria

Ambasada Republicii Moldova in Ungaria
Acreditare prin cumul: Republica Slovenia, Republica Croa┼úia, Bosnia ┼či Her╚Ťegovina, Comisia Dun─ârii

H-1024, Budapest, Ady Endre u. 16
+36 1 336 3450
+36 1 336 3460
+36 1 209 1195
budapesta@mfa.gov.md

Grecia

Ambasada Republicii Moldova in Grecia
Acreditare prin cumul: Republica Cipru

11524, Atena, sec. Nea Filothei, str. G. Bacou nr. 20 C.P.11524
+30 210699-06-65
+30 210699-03-72
+30 210699-06-60
secretariat.atena@mfa.gov.md

Regatul Unit al Marii Britanii și al Irlandei de Nord

Ambasada Republicii Moldova in Regatul Unit al Marii Britanii si al Irlandei de Nord
Acreditare prin cumul: Irlanda, OIM

5 Dolphin Square, Edensor Road, Chiswick, London W4 2ST
+44 (0) 208 995 6818
+44 (0) 208 995 6927
embassy.london@mfa.gov.md

Fran╚Ťa

Ambasada Republicii Moldova in Fran╚Ťa

95 boulevard Berthier, 75017 Paris
+33 (0)1 40 54 70 93
+331 406 711 23
paris@mfa.gov.md

Consulatul general al Republicii Moldova la Nisa
31 Avenue Jean M├ędecin, 06000, Nisa, Fran┼úa
+33493923577
consulat.nisa@mfa.gov.md

Uniunea European─â

Misiunea Republicii Moldova pe Langa Uniunea Europeana

1050 Bruxelles, Belgium, Avenue Franklin ROOSEVELT, 55
+322 7400660
+322 7400669
mission.bru@mfa.gov.md

Spania

Ambasada Republicii Moldova in Spania
Acreditare prin cumul: Republica Algeriană Democratică și Populară, Andorra, Republica Tunisiană

Paseo de la Castellana N┬║ 178, 5┬║ Dcha., 28046, Madrid
+34 91 828 79 89
+34 91 704 50 29
madrid@mfa.gov.md

Consulatul General al Republicii Moldova la Barselona
+34 937545440
barcelona@mfa.gov.md

Estonia

Ambasada Republicii Moldova in Estonia

10117 Tallinn, Narva mnt 7, scara 3, et.5, off. 546-547
(+372) 64 20 203
tallinn@mfa.gov.md

Germania

Ambasada Republicii Moldova in Germania

10439 Berlin, Gotlandstra├če, 16
+ 49 30 44 652 970
+ 49 30 44 652 972
berlin@mfa.gov.md

Consulatul General al Republicii Moldova la Frankfurt
Marbachweg 348, 60320, Frankfurt am Main
+49 (0) 69-52 78 08
+49 (0) 69-53 10 07
frankfurt@mfa.gov.md

Cehia

Ambasada Republicii Moldova in Cehia
Acreditare prin cumul: Sfântul Scaun

Ju├írezova 14, 160 00 Praha 6 – Bubene─Ź
+420 233 323 762
+420 233 323 764
+420 233 323 765
praga@mfa.gov.md

China

Ambasada Republicii Moldova in China
Acreditare prin cumul: Republica Socialist─â Vietnam

100600 Beijing, Ta Yuan Office Building 2-9-1
+8610 65 32 54 94
+8610 65 32 53 79
beijing@mfa.gov.md

Elve╚Ťia

Reprezentanta Permanenta a Republicii Moldova pe langa oficiul ONU, OMC si alte Organizatii internationale la Geneve
Acreditare prin cumul: Principatul Liechtenstein

1202 Geneva, Avenue de France nr. 23, Elve╚Ťia
+4122 733 91 03
+4122 733 91 04
geneva@mfa.gov.md

Canada

Ambasada Republicii Moldova in Canada

275 Slater Street, suite 801, Ottawa, Ontario K1P 5H9, Canada
+1 (613) 695 6167
+1 (613) 695 6164
ottawa@mfa.gov.md

Belarus

Ambasada Republicii Moldova in Belarus
Acreditare prin cumul: Organele statutare ale CSI

Minsk, str. Belorusskaia, 2
+37517 289-14-41
+37517 289-11-47
minsk@mfa.gov.md

Bulgaria

Ambasada Republicii Moldova in Bulgaria
Acreditare prin cumul: Republica Albania, Republica Macedonia de Nord

1142 Sofia, str. G.S. Rakovski, 152
+3592 935-60-11
+3592 980-64-75
sofia@mfa.gov.md

Belgia

Ambasada Republicii Moldova in Belgia

1050, Bruxelles, avenue Franklin Roosevelt 57
+322 626-00-80
+322 732-96-60
bruxelles@mfa.gov.md

Azerbaidjan

Ambasada Republicii Moldova in Azerbaidjan
Acreditare prin cumul: Georgia, Republica Islamic─â Iran, Republica India

Baku AZ1073 Pr. Husein Djavid, cart. 520, bl.12
+99412 510-15-38
+99412 497-52-91
baku@mfa.gov.md

Austria

Ambasada Republicii Moldova in Austria
Acreditare prin cumul: Republica Slovacă, OSCE, Agenţiile specializate ale ONU

1030 Vienna L├Âwengasse 47/10
+431 961-10-30
+431 961-10-30-27
+431 961-10-30-34
viena@mfa.gov.md

Emiratele Arabe Unite

Ambasada Republicii Moldova in Emiratele Arabe Unite
Însărcinat cu afaceri a. i.
Acreditare prin cumul: Arabia Saudit─â

Villa Nr. 20, St. Al Thikra, Mushrif, Abu Dhabi, C.P. 31705
+971 2 444 0505
+971 2 444 0506
abudhabi@mfa.gov.md